FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514806
FurMark (GL) Submitted by Apr112026 on Apr 12, 2026 @ 01:20:59 |
| SCORE | 7405 |
|---|
| FPS | 124 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA RTX 3080 Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 10DE-1467 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1710 MHz - max: 1966 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (320 W) |
|---|