
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514841
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 01:31:41 | | SCORE | 3134 |
|---|
| FPS | 52 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 3842-2974 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 83 °C |
|---|
| core clock | min: 962 MHz - max: 1165 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (174 W) |
|---|
|