FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514887
FurMark (GL) Submitted by DJPiles on Apr 12, 2026 @ 01:48:10 |
| SCORE | 11914 |
|---|
| FPS | 197 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X3D 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1043-8958 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 2490 MHz - max: 2776 MHz |
|---|
| max power | 113 % TDP (314 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E49 - REV: C9 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 125 W |
|---|