FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514888
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 01:48:35 |
| SCORE | 10093 |
|---|
| FPS | 168 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 SUPER Trinity 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 19DA-5710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1680 MHz - max: 2476 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (220 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1002-164E - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 48 W |
|---|