FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514896
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 01:55:17 |
| SCORE | 3141 |
|---|
| FPS | 52 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD FX(tm)-8350 Eight-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 10DE-1131 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 949 MHz - max: 1152 MHz |
|---|
| max power | 111 % TDP (167 W) |
|---|
| GPU1 | Parsec Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1CEE5-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|