FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514904
FurMark (VK) Submitted by DJ_Piles on Apr 12, 2026 @ 02:02:06 |
| SCORE | 11230 |
|---|
| FPS | 185 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X3D 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1043-8958 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1576 MHz - max: 2670 MHz |
|---|
| max power | 112 % TDP (285 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E49 - REV: C9 |
|---|
| max core usage | 84 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 93 W |
|---|