FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514923
FurMark (GL) Submitted by steez on Apr 12, 2026 @ 02:16:48 |
| SCORE | 8680 |
|---|
| FPS | 144 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700K CPU @ 3.70GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra 10G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 3842-3897 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1800 MHz - max: 1906 MHz |
|---|
| max power | 97 % TDP (360 W) |
|---|