FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514926
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 02:18:07 |
| SCORE | 16640 |
|---|
| FPS | 276 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 Ti SUPER Trinity 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 19DA-4710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 2220 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 92 % TDP (256 W) |
|---|