FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514930
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 02:21:10 |
| SCORE | 7764 |
|---|
| FPS | 129 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700K CPU @ 3.70GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2489 - SUB: 1462-3973 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 1516 MHz - max: 1770 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (220 W) |
|---|