FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2530635
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 16, 2026 @ 09:22:24 |
| SCORE | 2310 |
|---|
| FPS | 38 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.289 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A788 - SUB: 17AA-3E45 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6790 |
|---|
| max core usage | 2 % |
|---|
| core clock | min: 1250 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 84 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 17AA-3E45 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 82 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2626 MHz |
|---|