FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2531446
FurMark Knot (VK) Submitted by 1 on Apr 16, 2026 @ 14:41:14 |
| SCORE | 2414 |
|---|
| FPS | 40 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 6800H with Radeon Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-24A0 - SUB: 1043-1F1C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 86 °C |
|---|
| core clock | min: 1306 MHz - max: 1440 MHz |
|---|
| max power | 120 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1681 - SUB: 1043-1F1C - REV: C8 |
|---|
| max core usage | 25 % |
|---|
| core clock | min: 200 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 25 W |
|---|