
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2532680
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 16, 2026 @ 20:27:14 | | SCORE | 2485 |
|---|
| FPS | 41 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.224 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700F @ 2.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-249D - SUB: 10DE-0 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 528.24 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1456 MHz - max: 1606 MHz |
|---|
| max power | 110 % TDP (98 W) |
|---|
|