FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536299
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 19:28:14 |
| SCORE | 6615 |
|---|
| FPS | 110 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2F04 - SUB: 10DE-205A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 80 °C |
|---|
| core clock | min: 2250 MHz - max: 2566 MHz |
|---|
| max power | 109 % TDP (273 W) |
|---|