FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536386
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 19:46:11 |
| SCORE | 6848 |
|---|
| FPS | 114 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A580 Graphics |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 - Build 32.0.101.8724 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11700 @ 2.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) A580 Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A2 - SUB: 1EF7-1394 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8724 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1000 MHz - max: 1850 MHz |
|---|
| max power | 136 W |
|---|