FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536450
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 20:02:44 |
| SCORE | 6664 |
|---|
| FPS | 111 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1B4C-17AF - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 82 °C |
|---|
| core clock | min: 2116 MHz - max: 2656 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (286 W) |
|---|
| GPU1 | MuMu Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1F2DD-1127559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|