FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536550
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 20:28:55 |
| SCORE | 3449 |
|---|
| FPS | 57 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1028-BCC - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7026 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 650 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 56 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 3842-6173 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1494 MHz - max: 1595 MHz |
|---|
| max power | 96 % TDP |
|---|