FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536635
FurMark (GL) Submitted by focussinn on Apr 17, 2026 @ 20:56:16 |
| SCORE | 3732 |
|---|
| FPS | 61 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1043-8694 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1500 MHz |
|---|
| max power | 86 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 1458-371A - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 90 °C |
|---|
| core clock | min: 1557 MHz - max: 1785 MHz |
|---|
| max power | 116 % TDP |
|---|