FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536859
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 21:53:54 |
| SCORE | 3259 |
|---|
| FPS | 54 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700 CPU @ 3.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 3060 Ti Gaming OC Pro 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2486 - SUB: 1458-405E - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1770 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (240 W) |
|---|