FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536906
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 22:08:30 |
| SCORE | 4549 |
|---|
| FPS | 76 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | PNY RTX 4070 SUPER Verto 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 196E-1423 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 86 °C |
|---|
| core clock | min: 1380 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP (220 W) |
|---|