FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536979
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 22:33:01 |
| SCORE | 9231 |
|---|
| FPS | 153 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7E06 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 57 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 19DA-2714 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1966 MHz - max: 2476 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|