FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537243
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 00:09:58 |
| SCORE | 13576 |
|---|
| FPS | 226 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 566.14 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i9-12900KS |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1043-8882 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 8 % |
|---|
| core clock | min: 100 MHz - max: 1550 MHz |
|---|
| max power | 200 W |
|---|
| GPU1 | Inno3D RTX 4070 SUPER Twin X2 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1771-18CA - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 2190 MHz - max: 2566 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP |
|---|