FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537400
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 01:18:44 |
| SCORE | 5682 |
|---|
| FPS | 94 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1462-E13B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 94 % TDP (257 W) |
|---|