FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537415
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 01:29:16 |
| SCORE | 3509 |
|---|
| FPS | 58 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 10DE-11D7 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1532 MHz - max: 1798 MHz |
|---|
| max power | 118 % TDP (142 W) |
|---|