FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537437
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 01:39:49 |
| SCORE | 6808 |
|---|
| FPS | 113 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1F02 - SUB: 1458-4011 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 1410 MHz - max: 1500 MHz |
|---|
| max power | 96 % TDP (168 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1849-364E - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 52 W |
|---|