FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2537638
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 03:26:35 |
| SCORE | 13797 |
|---|
| FPS | 229 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1B4C-A07B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2550 MHz - max: 2716 MHz |
|---|
| max power | 95 % TDP (302 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1458-D000 - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 78 W |
|---|