FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537641
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 03:26:56 |
| SCORE | 6756 |
|---|
| FPS | 112 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700F |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1043-8813 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 83 % TDP (233 W) |
|---|