FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537648
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 03:33:34 |
| SCORE | 10485 |
|---|
| FPS | 173 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1462-513F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1816 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 95 % TDP (230 W) |
|---|