FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537663
FurMark (GL) Submitted by mattybatv on Apr 18, 2026 @ 03:43:36 |
| SCORE | 12651 |
|---|
| FPS | 210 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1043-8957 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 2416 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 111 % TDP (313 W) |
|---|
| GPU1 | Parsec Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1CEE5-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|