FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2628719
FurMark Knot (GL) Submitted by SiP63 on May 12, 2026 @ 14:02:57 |
| SCORE | 5925 |
|---|
| FPS | 98 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 196E-13B5 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 82 °C |
|---|
| core clock | min: 2610 MHz - max: 2746 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (285 W) |
|---|