FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629308
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 16:52:03 |
| SCORE | 1382 |
|---|
| FPS | 23 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.2.175 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700 |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-3797 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 472.39 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (127 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 17AA-32F7 - REV: C |
|---|