FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2629821
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 18:52:59 |
| SCORE | 8301 |
|---|
| FPS | 137 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 7600 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.344 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 8500G w/ Radeon 740M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | AMD Radeon RX 7600 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7480 - SUB: 1EAE-7601 - REV: CF |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.5.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 85 °C |
|---|
| core clock | min: 1061 MHz - max: 2229 MHz |
|---|
| max power | 164 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon 740M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-15C8 - SUB: 1462-7E28 - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 27 W |
|---|