FurMark(x64) 2.6.0.0 - score ID: 2630017
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 19:40:57 |
| SCORE | 4552 |
|---|
| FPS | 75 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 10DE-21C4 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 1426 MHz - max: 1530 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (125 W) |
|---|
| GPU1 | StarDesk Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: DDEB-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|