FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2630356
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 12, 2026 @ 21:18:14 |
| SCORE | 10763 |
|---|
| FPS | 179 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3090 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.205 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700K CPU @ 3.70GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19042 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 3090 Gamming X Trio 24G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2204 - SUB: 1462-3884 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 516.94 |
|---|
| max core usage | 49 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 736 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 35 % TDP (128 W) |
|---|
| GPU1 | Zotac RTX 3090 Trinity 24G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2204 - SUB: 19DA-1613 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 96 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1410 MHz - max: 1696 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (350 W) |
|---|