FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2630849
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 13, 2026 @ 00:48:12 |
| SCORE | 8490 |
|---|
| FPS | 141 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1462-7D25 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1500 MHz |
|---|
| max power | 74 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2704 - SUB: 1458-40BC - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 57 °C |
|---|
| core clock | min: 1920 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP |
|---|