
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2631134
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 13, 2026 @ 04:19:59 | | SCORE | 4409 |
|---|
| FPS | 73 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-9400F CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22621 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2184 - SUB: 1462-8D91 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 60 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 92 % TDP (111 W) |
|---|
|