FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2631175
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 13, 2026 @ 04:53:31 |
| SCORE | 18783 |
|---|
| FPS | 312 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 103C-8A96 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.5542 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2684 - SUB: 103C-8C2C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 82 °C |
|---|
| core clock | min: 2340 MHz - max: 2520 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP |
|---|