FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2631204
FurMark (GL) Submitted by gputest1 on May 13, 2026 @ 05:04:15 |
| SCORE | 11728 |
|---|
| FPS | 195 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.5.1.260408 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 9600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASRock RX 9070 Steel Legend OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1849-5405 - REV: C3 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.5.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 60 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 85 °C |
|---|
| core clock | min: 1529 MHz - max: 1828 MHz |
|---|
| max power | 247 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E24 - REV: C6 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 59 W |
|---|