FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2633478
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 13, 2026 @ 18:59:28 |
| SCORE | 7128 |
|---|
| FPS | 118 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i9-12900HK |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-46A6 - SUB: 8086-2112 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 11 % |
|---|
| core clock | min: 350 MHz - max: 350 MHz |
|---|
| max power | 11 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28E0 - SUB: 1558-66A3 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2206 MHz |
|---|