FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2635838
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 12:19:18 |
| SCORE | 2398 |
|---|
| FPS | 39 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 8845HS w/ Radeon 780M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2820 - SUB: 103C-8C9C - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1876 MHz - max: 2400 MHz |
|---|
| max power | 122 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1900 - SUB: 103C-8C9C - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 84 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 2700 MHz |
|---|
| max power | 48 W |
|---|