FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2635860
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 12:26:06 |
| SCORE | 4628 |
|---|
| FPS | 77 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 28000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 1458-3FBE - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1606 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (120 W) |
|---|