FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2635871
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 12:33:26 |
| SCORE | 4946 |
|---|
| FPS | 82 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.57 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B82 - SUB: 1462-C307 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.57 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1646 MHz - max: 1696 MHz |
|---|
| max power | 105 % TDP (188 W) |
|---|