FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2635873
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 12:33:38 |
| SCORE | 4039 |
|---|
| FPS | 67 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2070 with Max-Q Design/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8750H CPU @ 2.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 2070 with Max-Q Design |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1F50 - SUB: 103C-8574 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 360 MHz - max: 1096 MHz |
|---|
| max power | 74 W |
|---|