FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2635893
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 12:38:28 |
| SCORE | 4560 |
|---|
| FPS | 76 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400F @ 2.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-8D94 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1576 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (127 W) |
|---|