FurMark ROG 2.9.0.0 - score ID: 2635900
FurMark ROG (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 12:40:54 | | SCORE | 14432 |
|---|
| FPS | 238 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2704 - SUB: 1043-88CA - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 2430 MHz - max: 2596 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (336 W) |
|---|
|