FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2636804
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 16:56:43 |
| SCORE | 9896 |
|---|
| FPS | 163 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 270K Plus |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D67 - SUB: 1458-D000 - REV: 6 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8331 |
|---|
| max core usage | 7 % |
|---|
| core clock | min: 500 MHz - max: 550 MHz |
|---|
| max power | 1 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 1B4C-2096 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 2212 MHz - max: 2700 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|