
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2637749
FurMark (VK) Submitted by anonymous on May 14, 2026 @ 21:28:44 | | SCORE | 5298 |
|---|
| FPS | 88 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | PNY RTX 4070 Ti SUPER XLR8 Gaming 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 196E-141C - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.59 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1410 MHz - max: 2656 MHz |
|---|
| max power | 111 % TDP (287 W) |
|---|
|