FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2638021
FurMark (VK) Submitted by tester on May 14, 2026 @ 22:48:16 |
| SCORE | 16198 |
|---|
| FPS | 269 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.344 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i9-12900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1458-D000 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 42 W |
|---|
| GPU1 | SAPPHIRE RX 9070 XT Nitro |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1DA2-E489 - REV: C0 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 50 °C |
|---|
| core clock | min: 65 MHz - max: 2770 MHz |
|---|
| max hotspot temperature | 71 °C |
|---|
| max power | 389 W |
|---|