FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2639469
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 11:49:10 |
| SCORE | 2951 |
|---|
| FPS | 49 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 730 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4692 - SUB: 1458-D000 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 10 % |
|---|
| core clock | min: 1400 MHz - max: 1400 MHz |
|---|
| max power | 32 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1462-330C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1874 MHz - max: 1924 MHz |
|---|
| max power | 86 % TDP |
|---|