FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2639701
FurMark (GL) Submitted by moyang on May 15, 2026 @ 13:08:20 |
| SCORE | 9505 |
|---|
| FPS | 158 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13500 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1043-8882 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1350 MHz - max: 1550 MHz |
|---|
| max power | 25 W |
|---|
| GPU1 | GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1458-404C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1620 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|