FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640407
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 16:33:05 |
| SCORE | 3631 |
|---|
| FPS | 60 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 3842-6161 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1734 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (122 W) |
|---|